جمالیگفت : هدف عربستان و بویژه فرد بی تجربه ای همانند بن سلمان این است که جایگاه منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را با درگیر کردن ایران با جنگ با آمریکا تنزل دهد چرا که یکی از کشورهای که مانع از سلطه وهابیت و سعودی ها در منطقه است جمهوری اسلامی ایران است.
کد خبر: ۷۴۵۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳ 18 May 2019

تابناک فارس به نقل از شبستان:«محمد جواد جمالی» در پاسخ به این سوال که کشورهای عربی منطقه و به ویژه عربستان برای جنگ افروزی میان ایران و آمریکا به دنبال چه اهدافی هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کردند که ما به دنبال جنگ نیستیم و از آن طرف مقامات آمریکایی هم همین صحبت را می کنند و تاکید دارند که به دنبال جنگ نیستند.

 

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هدف عربستان و بویژه فرد بی تجربه ای همانند بن سلمان این است که جایگاه منطقه ای جمهوری اسلامی ایران را با درگیر کردن ایران با جنگ با آمریکا تنزل دهد چرا که یکی از کشورهای که مانع از سلطه وهابیت و سعودی ها در منطقه است جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران علیرغم فشارهای که تحمل کرد مانع از تحقق اهداف سعودی ها در منطقه شد البته امروز اهداف سعودی ها و رژیم صهیونیستی یکی شده است و اعلام هم کرده اند که با هم هستند و مهمترین هدفشان نیز تجزیه کشورهای منطقه است.

 

جمالی تصریح کرد: سعودی ها بحث شان فقط جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه به دنبال این هستند که کشور ایران را به چهار قسمت تجزیه کنند که خودشان به عنوان قدرت بلامنازع منطقه با توجه به نزول کشور مصر بعد از ماجراهای کمپ دیوید شناخته شوند.

 

وی ادامه داد: در واقع سعودی ها می خواهند به عنوان کشور شاخص منطقه از نظر مالی، جغرافیایی و نظامی قلمداد شوند و آن موقع است که راه برای تسلط آمریکا در منطقه با توجه به اینکه عربستان نوکر آنهاست بازتر می شود.

 

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایران با هوشیاری تمام مکرها و اهداف سعودی ها و بن سلمان را رصد می کند و قطعا در مسیری حرکت نخواهد کرد که مسیر رسیدن سعودی ها به اهدافشان را فراهم کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار