نماینده معترضان گفت:افراد معترض به وجود دفاتر ماده 33، بساز و بفروش های قوی هستند که رانت هایشان خیلی کمتر شده! دیگر کارشان در مناطق با سرعت انجام نمی شود و از تخلفاتشان چشم پوشی نمی شود؛با وجود دفاتر ماده 33 دیگر امکان تخلف و رانت وجود ندارد لذا اعضای شورا برای اینکه به چند نفر از ارباب رجوع خود بگویند که مسئله دفاتر را حل کرده ایم و شما همان رانت قبلی تان را دارید این دفاتر را به تعطیلی کشانده اند.
کد خبر: ۷۴۵۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶ 15 May 2019
800 مهندس شیرازی شاغل در دفاتر ماده 33 امروز در اعتراض به مصوبه شورای پنجم در خصوص جمع آوری این دفاتر جلوی ساختمان شورای شهر تجمع کردند.
 
یکی از این مهندسان معترض با بیان اینکه خدمات الکترونیکی شهرداری شیراز در شورای قبل برون سپاری شده است، گفت: آقایانی که در این دوره آمده اند این دفاتر را بخاطر اینکه بنیانش در شورا قبل گذاشته شده را بد قلمداد کرده اند.
 

او با اشاره به مزایای این دفاتر گفت:مردم قبلا برای دریافت تخفیف ها و پرداخت عوارض ساعت ها در صف می ایستادند اما الان راحت با مراجعه به دفاتر کارهای خود را انجام می دهند.

 
وی درخصوص فلسفه دفاتر ماده 33 اذعان داشت: با ایجاد این دفاتر از اتلاف وقت مردم از ایستادن در صف و وقوع تخلف و رانت در شهرداری جلوگیری شد.
 
نماینده مهندسان معترض هم گفت: کسی که دفتر دارد می داند که در صورتِ تخلف، دفترش تعطیل می شود ولی کارمندی که در شهرداری بوده اگر هم تخلفی می کرد نمی توانستند کاری کنند! زیرا آن فرد متخلف کارمند رسمی شهرداری بود...
 
وی با اعلام اینکه افراد معترض به وجود دفاتر ماده 33، بساز و بفروش های قوی هستند که رانت هایشان خیلی کمتر شده! دیگر کارشان در مناطق با سرعت انجام نمی شود و از تخلفاتشان چشم پوشی نمی شود، گفت: با وجود دفاتر ماده 33 دیگر امکان تخلف و رانت وجود ندارد لذا اعضای شورا برای اینکه به چند نفر از ارباب رجوع خود بگویند که مسئله دفاتر را حل کرده ایم و شما همان رانت قبلی تان را دارید این دفاتر را به تعطیلی کشانده اند.
 
 
نماینده این جمع معترض در ادامه تصریح کرد: این مسائل باعث شده تا افراد معدودی که تعدادشان 10 درصد هم نیست و در شورا شهر لابی دارند به شورا فشار بیاورند و این امتیاز (لغو دفاتر ماده 33) را دریافت کنند.
 
وی در انتها بیان کرد: بیکار کردن 800 مهندس چندین سال است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم با این قضیه درگیر هستند در سالِ رونق اقتصادی اصلا کار عاقلانه ای نیست.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
شما لطف کنید درب بنگاههای معاملاتی دزد و ربی سواد و طمع کار و دروغ گو . بی مسئولیت ..وووووووو را بنندید .این جوانان فراغ التحصیل رشته ساختمان بیکار که اماده کار و فعالیت .بدون دروغ وکلک هستند را به کار بگیرید در دادگستری.......... بعنوان کارشناس و تعیین کننده نرخ ساختمان .................ان موقع وضع خانه برای مردم گلستان می شود ...........................
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار