کد خبر: ۷۴۴۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹ 14 May 2019

سلسله اقداماتی که از هم مجزا نیست در مدت اخیر انجام گرفته است، از سویی آمریکا جنگ تجاری علیه ما و در کنار آن جنگ روانی علیه مردم به راه انداخته است به نوعی که مردم مدام از یکدیگر می‌پرسند در آینده نزدیک جنگ نظامی می‌شود یا خیر؟

این رفتارها عدم ثبات در جامعه ایجاد کرده است، از طرفی هم به دنبال این هستند که فروش نفت جمهوری اسلامی را به صفر برسانند، پس از این اظهارات همزمان با سخنرانی فرمانده کل سپاه در مجلس که به بیان وضعیت دفاعی کشور پرداخته بود، انفجاری در بندر فجیره رخ داد.

امارات متحده عربی ابتدا این انفجار را تکذیب کرد اما بعد از آن فجیره اعلام کرد که این اتفاق رخ داده است، در مورد تعداد کشتی‌های آسیب دیده هم آمار مختلفی اعلام کردند و آن را به گزدن دیگران انداختند در حالی که بندر فجیره آن طرف بندر هرمز و ابتدای دریای عمان است.

این وضعیت نشان می‌دهد انفجار در فجیره بر گرفته از سناریویی عجولانه و نا‌هماهنگ منطقه‌ای بود و به نظر امارات و عربستان با این اقدام به دنبال کِشاندن ترامپ به صحنه تنش در منطقه هستند.

این سناریو قطعا توسط مشاوران سرسخت ترامپ همچون جان بولتون تنظیم شده البته اسرائیل و سعودی‌ها هم در این سناریو نقش دارند، به خصوص در اجرا کمک فراوانی به آمریکا کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار