معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ذخیره دارویی استان فارس برای بیش از چهار ماه تامین شده است، گفت: در حادثه سیل شیراز و بعد از آن همه تمهیدات برای تامین داروهای مورد نیاز مردم اندیشیده شده و در حال حاضر هیچگونه کمبود دارویی نداریم.
کد خبر: ۷۳۲۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵ 09 April 2019

محمد جواد خشنود افزود: استان فارس به عنوان استان معین خوزستان این آمادگی را دارد تا داروهای مورد نیاز سیل زدگان استان های خوزستان و لرستان را تامین کند و در صورت اعلام نیاز از سوی استان های یاد شده، داروهای مورد نیاز آنها ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: در سیل پنجم فروردین 98 شیراز نیز یک میلیارد و 200 میلیون ریال داروی رایگان بین آسیب دیدگان از این حادثه توزیع شد. 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قسمت دیگری از مطالب خود اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز 98 بازرسی های این معاونت افزایش یافت و علاوه بر 272 مورد بازرسی از داروخانه های شیراز، 89 مورد بازرسی نیز از داروخانه بیمارستان های دولتی و خصوصی صورت گرفت.

خشنود گفت: همچنین در مدت یاد شده، بیش از 100 مورد بازدید از واحدهای تولید دارو، 250 نمونه از مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تهیه و 733 مورد آزمون سنجش سلامت در این استان انجام شد.

وی ادامه داد: در ایام نوروز 98 بیش از 20 مورد بازرسی از مناطق دارای احتمال عرضه کالای قاچاق سلامت محور انجام گرفت، و بازرسی از بازارچه های نوروزی عرضه فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی نیز بخش دیگری از فعالیت های این معاونت بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار