رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به در پیش‌ بودن چهارشنبه آخر سال، به بیان هشدارهایی به خانواده‌ها در این خصوص پرداخت.
کد خبر: ۷۲۴۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷ 11 March 2019

تابناک فارس به نقل از ایکنا: حبیب‌الله رجبلی، رئیس فتا استان فارس امروز، ۲۰ اسفندماه گفت: در روزهای پایانی سال شاهد افزایش تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی با موضوع ساخت، تهیه و خرید و فروش مواد محترقه هستیم كه می‌طلبد شهروندان توصیه‌های پلیس را در این خصوص جدی بگیرند.
وی افزود: والدین باید همواره به عنوان صمیمی‌ترین دوست فرزندان دلبندشان، آن‌ها را هم در فضای واقعی و هم در فضای مجازی همراهی کرده و برای انجام فعالیت‌های بی‌خطر در این روز و لذت بردن از این جشن کهن، بدون هیچ گونه آسیبی موارد لازم را به آن‌ها گوشزد کنند.
رجبلی بیان كرد: برخی از سایت‌ها در زمینه آموزش طرز تهیه و ساخت بمب و مواد محترقه فعالیت می‌کنند که متاسفانه بارها شاهد وقوع اتفاقات و حوادث ناگوار در این خصوص بوده‌ایم.
این مقام انتظامی یادآور شد: خانواده‌ها باید دقت داشته باشند تا کودکان آن‌ها با استفاده از این سایت‌ها به دنبال ساخت مواد محترقه خطرناک نباشند و در دام کلاهبرداران و سودجویان گرفتار نشوند.
رئیس پلیس فتا استان فارس با بیان اینكه اکثر حادثه دیدگان این ایام نوجوان و جوانان هستند، اظهار كرد: خسارت‌های مالی قابل جبران است اما صدمات جسمی و تلفات جانی قابل جبران نیست.
وی، سایت پلیس فتا (www.cyberpolice.ir) را به عنوان راه ارتباطی با پلیس برشمرد و گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه مشکل در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق قسمت ارتباطات مردمی این سایت گزارش کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار