با اجرای در طرح بیمه فراگیر دام عشایر، تمامی دام‌های عشایر استان فارس بیمه می‌شوند.
کد خبر: ۷۲۴۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳ 11 March 2019

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:مدیر کل امور عشایر فارس گفت: در قالب تفاهم نامه سه جانبه‌ای که میان صندوق بیمه کشاورزی و سازمان امور عشایر ایران و اتحادیه دامداران متحرک بسته شده همه دام‌های عشایر به صورت فراگیر بیمه می‌شود.

بهرامی افزود: در این طرح عشایر می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های تعاونی عشایری به ازای پرداخت مبلغ ۱۲ هزار ریال به ازای هر راس، دام خود را برای مدت یکسال بیمه کنند.
وی با بیان اینکه عشایر استان برای بیمه کردن دام هایشان محدودیت زمانی ندارند، اظهارداشت: در این طرح موارد بیمه‌ای به دو صورت بیمه پایه و بیمه تکمیلی وجود دارد و کاملا اختیاری است.
مدیر کل امور عشایر فارس گفت: ۲۳ شرکت تعاونی عشایری به عنوان بازاریاب و تسهیل گر در استان فارس بیمه دام عشایر را انجام می دهند.
بهرامی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و ویژگی‌های جامعه عشایری این استان، بیمه در شرایط سخت و در صورتی که مشکلی برای دام‌های عشایر به وجود آید می‌تواند کمک خوبی برای آنان باشد و امنیت شغلی آن‌ها را تضمین کند.
وی، از مدیران عامل شرکت‌های تعاونی عشایری استان خواست تا از این فرصت برای بهره مندی عشایر از این ظرفیت استفاده کنند.
مدیر کل امور عشایر فارس گفت: عشایر استان فارس با داشتن بیش از ۳ میلیون راس دام سبک و تولید سالیانه ۲۰ هزارتن گوشت قرمز سهم مهمی در تامین نیاز پروتئینی جامعه دارند.

برچسب ها: بیمه ، دام ، عشایر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار