رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت:تولید کشور زمین گیر شده و کوچکترین قدمی در جهت تولید و اشتغال کشور برداشته نمی شود.
کد خبر: ۷۰۱۴۶۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹ 09 January 2019

تابناک فارس به نقل از مهر:جمال رازقی صبح چهارشنبه در همایش ملی توسعه اقتصادی افزود: بخش خدمات در کشور ما با دیگر کشورهای پیشرفته تفاوت دارد زیرا خدمات در کشورهای پیشرفته در راستا و به نفع تولید است ولی در کشور ما چنین نیست.

وی ادامه داد: نرخ رشد جمعیت ۱.۲۴ درصد بوده که با هیچکدام از آمار اقتصادی هماهنگی ندارد ممکن است نرخ رشد اقتصادی را افزایش دهند اما توان پاسخگویی به نیازهای مردم را ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس افزود: زمانی می توانیم بگوییم که کشورما توسعه یافته است که تمامی شاخص های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی توسعه یافته باشد.

رازقی تصریح کرد: بیمه، تحصیلات رایگان، رفاه اجتماعی، امنیت روانی، وجود ثبات و پیگیری برنامه های توسعه ای نشان از کشور توسعه یافتگی است.

وی ادامه داد: محور حرکت کلی اقتصادی در دولت های مخالف مناسب نبوده در حالیکه می توانستیم تحریم را تبدیل به فرصت کنیم اما نشد زیرا دولت مردان فکر کردن توزیع و تولید ثروت توسط خودشان انجام شود در حالیکه تولید و توزیع باید در اختیار مردم باشد.

رئیس اتاق بازرگانی فارس، گفت: چرا حاضر نمی شویم علی رقم تاکیدات رهبری طی ۱۰ سال گذشته به دنبال تولید ثروت در کشور نمی رویم و چرا سیاست مداران کشور به این سمت حرکت نمی کنند.

رازقی یادآور شد: در جهت ایجاد اشتغال یا ثروت کار می کنیم یا در جهت تولید رانت خوار یا فساد حرکت می کنیم طبق آمار بانک مرکزی در مباحثی شاهد رشد قیمت ها هستیم که اکثر موارد با ارز دولتی خریداری شده است.

وی تصریح کرد: تولید کشور زمین گیر شده و کوچکترین قدمی در جهت تولید و اشتغال کشور برداشته نمی شود.

رئیس اتاق بازرگانی فارس گفت: آمار اشتغالی که از جانب دولتی ها ارائه می شود جالب است حتی ۱ ساعت کار هم به عنوان اشتغال حساب می شود.

رازقی تصریح کرد: تولید پایدار صادرات پایدار به همراه دارد و آن موقع می توانیم شاهد رشد اقتصادی باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار