مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس گفت:بیش از 25 درصد از فضا‌های موجود شامل هزار و 800 باب آموزشگاه با 9 هزار و 500 کلاس درس نیاز به استحکام سازی بیشتری دارند که دراین راستا از خیران درخواست مشارکت بیش از گذشته در امر گسترش فضاهای آموزشی را داریم.
کد خبر: ۷۰۰۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷ 08 January 2019

تابناک فارس به نقل از فارس:سرفراز موصلی با اشاره به تجهیز تعداد 5 هزار کلاس‌ درس به سیستم گرمایشی استاندارد، اظهار داشت: تاکنون 60 درصد این طرح محقق و مابقی در صورت تأمین اعتبار تا پایان امسال اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 3 هزار کلاس درس در استان فارس به دلیل اجرا نشدن شبکه گاز شهری به بخاری نفتی استاندارد مجهز هستند، افزود: با راه‌اندازی کمپین کلاس‌های گرم و مدارس امن در سطح کشور، خیران متعددی با خرید وسائل گرمایشی و با تأمین اعتبار موردنیاز به تجهیز کلاس‌های درس در سطح استان فارس کمک کرده‌اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 250 طرح آموزشی در سطح استان فعال بوده که به‌طور میانگین هر ناظر فنی این اداره کل 13 طرح را نظارت و تا سال آینده تمام پروژه‌ها آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به اینکه از سوی خیران مدرسه‌ساز در 2 دهه اخیر تاکنون بیش از هزار و 200 طرح آموزشی با بیش از 9 هزار و 500 کلاس درس در فارس احداث شده است، بیان کرد: در 2 سال اخیر نیز میزان مشارکت‌های مردمی در ساخت فضا‌های آموزشی از 25 درصد به بیش از 45 درصد افزایش‌یافته است.

9 هزار و 500 کلاس نیاز به استحکام سازی دارد

این مسؤول با اشاره به اینکه بیش از سه‌چهارم مدارس موجود در سال‌های پس از انقلاب احداث و بیش از 10 هزار کلاس درس نیز در برابر حوادث غیرمترقبه ایمن‌سازی شده‌اند، افزود: بیش از 25 درصد از فضا‌های موجود شامل هزار و 800 باب آموزشگاه با 9 هزار و 500 کلاس درس نیاز به استحکام سازی بیشتری دارند که دراین راستا از خیران درخواست مشارکت بیش از گذشته در امر گسترش فضاهای آموزشی را داریم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار