استاندار فارس گفت: در مسیر مدیریت خود همواره با مردم برای مردم و همراه مردم طی طریق خواهیم کرد.
کد خبر: ۷۰۰۷۷۷
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰ 08 January 2019

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: عنایت الله رحیمی استاندار فارس در مراسم تکریم و معارفه استانداران قدیم و جدید فارس با اشاره به فعالیت ۲۸ ساله خود در عرصه خدمت در استان فارس، گفت: بر اساس این سوابق طولانی آشنایی مناسبی با دیدگاه ها، نوع تصمیمات، رفتار و منش مدیریتی موجود دارد.

وی تاکید کرد: به روز کردن تجربیات، مسلح شدن به علم روز، تاکید بر استفاده از مشورت نخبگان و متخصصین را در راستای تکامل بخشیدن به روش مدیریتی خود به کار خواهم گرفت.

استاندار فارس با اشاره به تسلط خود بر توانمندی‌ها و چالش‌های استان، بیان کرد: بزرگترین توانمندی استان فارس علاقه و عشق به نظام مقدس جمهوری اسلامی و توسعه و پیشرفت ایران است که تقدیم ۱۴ هزار و ۶۰۰ شهید گلگون کفن، ۳۸ هزار جانباز و ۲ هزار و ۷۰۰ آزاده به نام جمهوری اسلامی نشانه‌ای برای اثبات این مدعا است.

وی با بیان اینکه تقدیم این شهدا و ایثارگری‌های مردم دیار فارس را نشانه‌ای از عشق به ولایت و کشور می‌دانم، عنوان کرد: روحیه ایثار و فداکاری مردم استان فارس به عنوان سرمایه‌ای بزرگ و تکیه گاه قدرتمند ما برای حرکت رو به جلو و دستیابی به قله‌های توسعه و پیشرفت است.

رحیمی وجود حرم شریف حضرت شاهچراغ (ع) و سید علا الدین حسین (ع) و همچنین وجود هزار و ۴۰۰ بقعه و امام زاده واجب التعظیم را از پتانسیل‌های اصلی سرمایه گردشگری و زیارت در استان فارس دانست و اظهار کرد: بهره گیری از این پتانسیل‌ها نه تنها فرهنگ ایرانی اسلامی را ترویج می‌دهد بلکه زمینه ایجاد درآمد برای کسبه و تجار را نیز مهیا خواهد کرد.

وی افزود: وجود اقلیم چهار فصل استان فارس، مقام دوم استان در تولید محصولات کشاورزی، وجود ۵ هزار واحد تولیدی در بخش صنعت، رتبه اول فارس در دارا بودن ذخایر معدنی خاک نسوز، رتبه دوم استان در دارا بودن معادن سنگ‌های تزیینی و همچنین پیشینه ۶ هزارساله عمیق فرهنگی، تاریخی و باستانی فارس توشه مناسبی برای استفاده از این توانمندی‌ها در مسیر ایجاد رفاه و آرامش برای مردم در اختیار ما قرار خواهد داد.

استاندار فارس با بیان اینکه بدون تردید چالش‌ها و تنگنا‌هایی نیز در استان فارس وجود دارد که به آن‌ها واقف هستیم، تاکید کرد؛ با ایجاد تعاملی موثر میان مدیریت ارشد استان، نماینده محترم، ولی فقیه در استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه‌های اجرایی و سایر اقشار و گروه‌ها از پتانسیل‌های استان فارس برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید استفاده لازم را خواهیم کرد و در این مسیر خستگی ناپذیر در خدمت مردم خواهیم بود.

رحیمی تاکید کرد در مسیر مدیریت خود همواره با مردم برای مردم و همراه مردم طی طریق خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سعی من شنیدن دیدگاه‌های صاحبان اندیشه و حرکت در چارچوب مشی اعتدالی که دولت هم بر آن تاکید دارد، عنوان کرد: ایجاد بستر مناسب برای جلب و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، حمایت از بخش خصوصی، توجه به توسعه اقتصادی و تکمیل پروژه‌های عمرانی، توجه به حوزه فرهنگ، تقویت سمن‌ها و گروه‌های مردمی فعال در جامعه، تقویت احزاب واقعی سیاسی، ایجاد بستر مناسب برای جوانان و بانوان را در برنامه‌های مدیریتی خود مد نظر قرار خواهم داد.

رحیمی افزایش سرمایه اجتماعی را امری مهم در اصول مدیریتی خود برشمرد و تاکید کرد: تقویت و توسعه بستر نشاط و سر زندگی در جامعه را مد نظر دارم چرا که معتقدم جامعه افسرده روی پیشرفت را نخواهد دید و مسیر توسعه از جامعه‌ای شاد و پر نشاط و سرزنده میگذرد.

اسماعیل تبادار استاندار پیشین فارس نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از دوران فعالیت خود در استان فارس از همکاری و همراهی مسئولان به ویژه امامان جمعه شیراز مرحوم آیت الله ایمانی و آیت الله دژکام و آیت الله دستغیب تولیت محترم استان احمدی ومحمدی تشکر کرد.

تبادار تاکید کرد: در این مدت کوتاه تلاش کردم با کمک مدیران و همکاران با ایجاد فضای آرام و دور از تنش، مدارا و اخلاق مداری را زمینه‌ای برای توسعه متوازن فارس قرار دهم.

وی با بیان اینکه تعامل و همکاری و اعتماد به همه دستگاه‌های اجرایی استان را سیاست کاری خود قرار دادم، افزود: همواره تلاش کردم ضمن ایجاد تعامل با همه گروه‌ها و نهاد‌ها و سازمان‌ها سیاست‌های کلی دولت را در دستور کار قرار دهم.

استاندار پیشین فارس حفظ سرمایه‌های اجتماعی و جلب اعتماد عمومی را یکی از نیاز‌های اصلی امروز در جامعه برشمرد و عنوان کرد: در دوران فعالیت خود کوشیدم امیدبخشی و ایجاد نشاط اجتماعی را در برنامه ریزی‌ها مد نظر قرار دهم.

تبادار تاکید کرد: در این یک سال سعی کردم محور کارم قانون و منافع مردم باشد.

وی با بیان اینکه آرامش و امنیت را در مدیریت استان حائز اهمیت دانسته و پیش بینی و پیشگیری را در شورای تامین در دستور کار قرار دادم، اظهار کرد: با تمام فراز و فرود‌هایی که بود توانستیم با هم افزایی و تفاهم، مشکلات و عوامل ناآرامی را رفع و امنیت و آرامش را تامین کنیم.

وی افزود: استان فارس را یکی از پر ظرفیت‌ترین استان‌ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی تولیدی اقتصادی و ... می‌دانم و از بدو ورودم سعی کردم هیچ جلسه‌ای را رفع تکلیفی برگزار نکنم و همواره برنامه ریزی برای آینده را مد نظر قرار داده ام.

تبادار تهیه و تنظیم سند آمایش استان فارس را یکی از دستاورد‌های دوران مدیریت خود برشمرد و خاطرنشان کرد: این سند با همت همکارانم در سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان راهبرد اصلی تنظیم شد و امروز میتوانیم بر اساس شاخص‌های آن، راه خود را ادامه دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار