نماینده کازرون در مجلس گفت:متاسفانه به دلیل اینکه صنایع کشور عمدتا صنایع مونتاژی است، نوسانات دلار روی قیمت خودرو و هزینه تولید اثرگذار است.
کد خبر: ۶۷۶۲۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰ 04 November 2018

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مونتاژی بودن بخش عمده ای از صنایع کشور، تاثیرپذیری بالا از نوسانات ارزی را به این امر مرتبط دانست.

 

حسین رضازاده اظهار داشت: متاسفانه به دلیل اینکه صنایع کشور عمدتا صنایع مونتاژی است، نوسانات دلار روی قیمت خودرو و هزینه تولید اثرگذار است. به همین دلیل در شرایط کنونی شاهد تغییرات عمده ای در قیمت خودرو و بازار بودیم.

 

نماینده مردم کازرون در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت های خودروساز تلاش می کردند که قیمت ها را ثابت نگه دارند، در عین حال اگر قرار باشد قیمت متعادل باشد باید دولت در این مسیر به خودروسازان کمک کند.

 

وی افزود: اگر حوزه های مرتبط با خودرو به عنوان نمونه لاستیک وسایل نقلیه سبک و سنگین را در نظر بگیریم ملاحظه می شود که لاستیک عمدتا از خارج وارد می شود، چرا که بیش از 80 درصد لاستیک مصرفی خودرو کشور وارداتی بوده و از طرفی مقدار زیادی از مواد اولیه 20 درصد لاستیک تولید داخل نیز از خارج وارد می شود که مجددا واردات در این راستا در تولیدات داخلی تاثیرگذار است.

 

رضازاده افزود: ینابر این نیاز به یک ساماندهی اساسی و جدی وجود دارد و دولت باید این مساله را جدی بگیرد و اجازه ندهد که این مسائل در آینده تبدیل به بحرانی شوند که حل آن دشوار باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار