رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا استان فارس گفت: رفتار یک معلم این شهرستان در کوتاه کردن موی تعدادی از دانش آموزان کلاسش مورد تایید آموزش و پرورش نیست.
کد خبر: ۶۰۵۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰ 15 May 2018

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: مسلم امینی نژاد رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا استان فارس گفت: در پی اطلاع از اقدام خلاف اصول تربیتی معلم کلاس دوم ابتدایی یکی از مدارس این شهر در کوتاه کردن موی ۹تن از دانش آموزان کلاسش بلافاصله موضوع توسط مسوولین ذی ربط آموزش و پرورش فسا پیگیری شد.

وی افزود: این معلم ضمن ابراز پشیمانی از این رفتار، انگیزه خود را کوتاه کردن مو‌های بلند تعدادی از دانش آموزانش که باعث مزاحمت برای سایر دانش آموزانی که در نیمکت پشت سر آن‌ها نشسته بودند عنوان کرد.

امینی نژاد ادامه داد: هرچند نیت اصلی رفتار این همکار فرهنگی حل یک مساله بوجود آمده در کلاس درسش بوده، ولی متاسفانه از یکی از بدترین روش‌ها برای حل این مساله یعنی کوتاه کردن مو بوسیله قیچی استفاده کرده که اصلا" مورد تایید نیست.

وی اظهار داشت: هرچند صیانت از حریم همکاران فرهنگی وظیفه ذاتی ماست، اما از طرف دیگر صیانت و رعایت حقوق دانش آموزان به عنوان امانت‌هایی که به آموزش و پرورش سپرده شده اند نیز مورد اهمیت و تاکید است.

امینی نژاد گفت: آموزش و پرورش به مراتب و طی بخشنامه‌های متعدد و در کلاس‌های آموزشی ضمن خدمت از جمله اقدام پژوهی اشاره کرده که همکاران فرهنگی ضمن رعایت اصول تربیتی از روش‌های صحیح حل مساله برای حل مشکلات موجود کلاس درس استفاده کنند.

رییس آموزش و پرورش شهرستان فسا استان فارس با اشاره به اینکه درحال حاضر برخی از خانواده‌های دانش آموزان شاکی این همکار فرهنگی هستند، افزود: آموزش و پرورش نیز موضوع را از طریق مراجع ذی صلاح اداری خود پیگیری خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار