مرتضی رهنما، مدیرکل استاندار استان فارس:استاندارد باید در خدمت تولید باشد و حلقه اتصال بین تولید و استاندارد نیز اتاق بازرگانی است.
کد خبر: ۵۵۰۵۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰ 11 January 2018

تابناک فراس به نقل از تسنیم: مرکز تبادل تکنولوژی و مرکز استانداردسازی به صورت همزمان با حضور رئیس اداره ثبت اختراع کشور در اتاق بازرگانی شیراز راه‌اندازی شد.

جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی شیراز، در این مراسم اظهار داشت: پیش از این دبیرخانه فعال شورای گفت‌وگو استان فارس، دبیرخانه کمیسیون‌های تخصصی اتاق شیراز، دفتر مطالعات اقتصادی و اجتماعی و دفتر پایش فضای کسب و کار در اتاق بارگانی شیراز راه‌اندازی شده بود.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز افزود: امروز دفتر تبادل تکنولوژی و دفتر استانداردسازی به صورت همزمان در اتاق شیراز افتتاح شد و در آینده نزدیک نیز دفتر آینده‌پژوهی راه‌اندازی می‌شود.

رازقی با بیان اینکه یکی از مواردی که همواره به عنوان ضعف بخش خصوصی عنوان می‌شود موضوع بهره‌وری در فعالیت این بخش است، خاطرنشان کرد: این ضعف به دلیل عدم استفاده از تکنولوژی روز، دانش فنی و استفاده از فناوری نوین در کسب و کار است.

وی با بیان اینکه فعالیت دفتر تبادل تکنولوژی فعالیت‌های خود را در جهت مجهز کردن واحدهای اقتصادی به دانش و تکنولوژی روز، ثبت اختراعات و غیره دنبال خواهد کرد، عنوان کرد: با افتتاح این دفتر زمینه برای فعالیت استارت‌آپ‌ها در استان فارس فراهم می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز با بیان اینکه برای فراهم شدن زمینه فعالیت استارت‌آپ‌ها ظرف یک یا دو هفته آینده انتخابات شورای جوانان در اتاق بازرگانی شیراز برگزار می‌شود، گفت: با اساتید مطرح بین‌المللی برای برگزاری دوره‌های آموزشی برای فعالیت استارت‌آپ‌ها در استان فارس مذاکراتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه شکوفایی استعداد و انتقال تکنولوژی نیاز به پشتیبانی و حمایت دارد بنابراین باید روند ثبت اختراع در کشور تسهیل شود، افزود: ثبت اختراع در کشور ما بسیار سخت و زمان‌بر است و علاوه بر بروکراسی اداری دست و پاگیر در بعضی موارد سلیقه‌ای است.

رازقی با بیان اینکه واحدهای تجاری برای ثبت علامت تجاری و تمدید آن با مشکل روبه‌رو هستند، افزود: اتاق بازرگانی شیراز آمادگی دارد که شعبه‌ای از دفتر ثبت اختراعات و دفتر ثبت علائم تجاری را با هزینه اتاق شیراز راه‌اندازی کند.

راه‌اندازی نخستین کریدور انتقال فناوری در جنوب کشور

یلدار راهدار، معاون اتاق بازرگانی شیراز، نیز در این مراسم با بیان اینکه ما در صادرات فناوری مشکل داریم، گفت: در واقع دفتر تبادل تکنولوژی در اتاق شیراز نخستین کریدور انتقال فناوری در جنوب کشور است که با هدف خلق فرصت‌های خاص و نوآورانه در کسب و کار برای ایجاد زمینه اشتغال جوانان تحصیل‌کرده ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه این دفتر با رویکرد خلق ثروت از دانش راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که مشکلات سد راه مخترعان و مبتکران استان فارس برطرف شود.

لزوم راه‌اندازی دفتر استانداردسازی در پارک علم و فناوری فارس

مرتضی رهنما، مدیرکل استاندار استان فارس، نیز در این مراسم با اشاره به راه‌اندازی دفتر استانداردسازی در جاهای مختلف استان فارس، گفت: دفتر استانداردسازی علاوه بر اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی باید در پارک علم و فناوری استان فارس نیز راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به تدوین استانداردهای بخش گردشگری در استان فارس، عنوان کرد: استاندارد باید در خدمت تولید باشد و حلقه اتصال بین تولید و استاندارد نیز اتاق بازرگانی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار