مهندس فرخ زاده رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در خصوص آمار عملیات ها ی یک هفته گذشته در مناطق ۱۱گانه شهری در شیراز خبر داد
کد خبر: ۵۴۷۵۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰ 04 January 2018

تابناک فارس به نقل از راک نیوز:مهندس فرخ زاده رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در خصوص آمار عملیات ها ی یک هفته گذشته در مناطق ۱۱گانه شهری خاطر نشان کرد: منطقه یک با ۳۲ مورد عملیات پر حادثه ترین و منطقه یازده با ۵ مورد کم حادثه ترین مناطق شهری می باشند، لازم به ذکر است به طور میانگین در طول یک ماه منطقه یک شهرداری ۲۰۰ مورد حادثه حریق و امداد و منطقه یازده ۷۰ مورد حادثه را در پی دارد.

با توجه به آمار حوادث در یک هفته گذشته منطقه یک شهرداری شیراز ۸ عملیات حریق و ۱۲ عملیات امداد و نجات و منطقه یازده فقط ۵ عملیات امداد را در بر داشته است.

مهندس فرخ زاده افزود: با توجه به مساحت تقریبی ۴۲۳۵ هکتار منطقه یک شهرداری نسبت به مساحت ۱۱۶۰ هکتاری منطقه یازده و همچنین وجود اماکن پر جمعیت و پرتردد از جمله مراکز خرید، شهرک ها و مجتمع ها، بیمارستان ها و درمانگاه های مهم و ... در منطقه یک، این آمار منطقی و قابل قبول می باشد.

لازم به ذکر است با توجه به حساسیت این منطقه ایستگاه ۲۰ واقع در بلوار شاهد، ایستگاه ۲ در خیابان ملاصدرا و ۴ در فرهنگ شهر حوادث این محدوده شهری را پوشش می دهند.

رئیس سازمان آتش نشانی اضافه کرد: با مقایسه آمار حوادث در ماه ها و سال های گذشته، به نظر می رسد کارهایی (چه بسا مؤثر ) که در قسمتهای آموزش و پیشگیری در هر منطقه انجام شده است، تاثیری بسیار زیادی را در کاهش تعداد آتش سوزی ها و حوادث دیگر و کاهش خسارات در هر آتش سوزی داشته است که این مسأله کاملا مشهود است . یعنی قبلا در هر عملیات خاموش کردن آتش خسارات بیشتری ( آسیب دیدن کل منزل یا هر گونه تصرف,سوختن کل لوازم , تخریب سقف و...) مشاهده می شد اما هم اکنون در هر عملیات خسارات کمتری مانند آسیب دیدن اتاق یا قسمتی از منزل ولوازم آن مشاهده می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار