صادرات صنایع دستی در استان فارس به بیش از ۱۶۲ هزار دلار رسید.
کد خبر: ۴۷۵۷۹۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰ 10 August 2017
تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران :حیدرعلی زاهدیان‌نژاد سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس گفت: در سه ماه نخست امسال صادرات تولیدات صنایع دستی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل با 74هزار و 86 دلار افزایش به رقم 162 هزار و 487 دلار رسیده است.


وی با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر حذف مالیات بر ارزش افزوده تولیدات صنایع دستی، افزود: این مصوبه شامل تمام تولیدات صنایع دستی می‌شود و با این روند شاهد افزایش تولیدات صنایع دستی خواهیم بود.


زاهدیان نژاد اظهار داشت: حذف مالیات برارزش افزوده در نهایت بر قیمت تمام شده تولیدات صنایع دستی تاثیرگذار است و کاهش قیمت در تولیدات منجر به پرداخت هزینه کمتر توسط مصرف‌کننده و رقابتی شدن بازار تولید می‌شود.


سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس عمده تولیدات صنایع دستی استان را گلیم، تراش سنگ قیمتی و نیمه قیمتی، سراجی سنتی، خاتم، معرق، منبت، کاشی هفت رنگ، سفال، قلم زنی، حجاری سنتی و سفال به همراه دست بافته‌ها (زیر نظرصنعت، معدن و تجارت استان) برشمرد و تصریح کرد: ابلاغ قانون حذف مالیات بر ارزش افزوده حمایت‌کننده هنرمندان این صنعت است.نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار