رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پروژه راه‌آهن اقلید ـ یاسوج از مهم‌ترین پروژه‌های این استان در حوزه حمل و نقل است، گفت: فاز نخست این پروژه هم‌اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کد خبر: ۴۴۰۷۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲ 13 June 2017
تابناک فارس به نقل از تسنیم:حسن نوروزی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در چهار سال گذشته حدود یک هزار و 200 میلیارد تومان در فصل حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد هزینه شد، اظهار داشت: در این مدت 90 کیلومتر بزرگراه، 58 کیلومتر راه اصلی و 48 کیلومتر راه روستایی احداث و 320 کیلومتر بهسازی و آسفالت راه روستایی و 250 کیلومتر روکش آسفالت راه‌های اصلی و روستایی انجام شد.

وی افزود: 140 کیلومتر بزرگراه با پیشرفت فیزیکی 32 درصد و 175 کیلومتر راه اصلی با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در سطح استان در حال احداث است که امیدواریم با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، شاهد بهبود شاخص‌های جاده‌ای استان باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کهگیلویه و بویراحمد اجرای پروژه بهسازی و آسفالت 480 کیلومتر راه روستایی را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید عنوان و بیان کرد: این پروژه نیز هم‌اکنون از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

نوروزی به پروژه راه‌آهن اقلید-یاسوج اشاره داشت و اظهار کرد: این پروژه با طول 170 کیلومتر از مهم‌ترین پروژه‌های در حال احداث محسوب می‌شود که می‌تواند در حوزه حمل و نقل استان تحولی اساسی ایجاد کند.

وی فاز نخست پروژه راه‌آهن اقلید-یاسوج را شامل زیرسازی 22.5 کیلومتر از این پروژه عنوان و ابراز کرد: این فاز با اعتبار 15 میلیارد تومان هم‌اکنون از حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار