سارق کلاهبردار سابقه‌داری که در پوشش سرمایه دار، مبلغ ۵۴۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده و متواری بود، در البرز دستگیر شد.
کد خبر: ۴۴۰۰۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱ 12 June 2017
سردار بخشعلی کامرانی صالح رئیس پلیس استان فارس با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده شکایت از کلانتری ۱۳ شهید باهنر مبنی بر سرقت  ۴۰۰ میلیارد ریال سفته سفید امضاء و ۴۰۰ میلیون ریال وجه نقد پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات تکمیلی از شاکی مشخص شد که وی از طریق درج آگهی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار درخواست ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه برای سرمایه گذاری کرده است که پس از درج آگهی ، فردی که خود را سرمایه دار معرفی می کرد با وی تماس گرفته و درخواست قرار حضوری می کند.
کامرانی صالح گفت : سرمایه دار طی ملاقات حضوری با شاکی پس از جلب اعتماد وی از او می خواهد تا به عنوان ضمانت دو برابر مبلغ درخواستی سفته را تهیه کند که شاکی پس از هماهنگی با شرکاء دیگر اقدام به تهیه سفته کرده و با خودرو سرمایه داربرای عقد قرار داد به دفتر وی مراجعه کردند.
وی اظهار کرد: در بین راه فرد سرمایه دار به بهانه تسریع در روند کار از شاکی می خواهد تا سفته ها را برای درج شماره آنها در قرارداد جهت اعلام به وکلیش دهد که در این لحظه سفته ها و کیف حاوی وجه نقد شاکی را سرقت کرده و متواری می شود.
رئیس پلیس استان البرز ادامه داد: در اقدامات اولیه ماموران هویت سارق شناسایی و مشخص می شود که نامبرده از سال ۹۴ تحت تعقیب پلیس است و به جهت عدم شناسایی از سوی پلیس ، اقدام به جابجایی محل کار خود می کند.
وی گفت: با توجه به جابجایی متهم در شهر ها و استان های مختلف ، پس از چندین ماه تلاش شبانه روزی در نهایت ، آدرس متهم در شهرستان ملارد شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی پس از اطمینان از حضور متهم در منزلش در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی استان البرز منتقل شد.
رئیس پلیس استان البرز افزود: متهم در بازجویی های ماموران به جرم خود مبنی بر سرقت و کلاهبرداری به مبلغ ۵۴۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از پنج نفر به همین شیوه اعتراف کرد.
با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان سایر شکات شناسایی شدند و متهم نیز با قرار وثیقه قانونی ۴۰۰ میلیون ریالی روانه زندان شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار