با بستری ۱۳ بیمار جدیدکرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۸ بیمار در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۸۱۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲ 08 December 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۵۶ هزار و ۴۹۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۷۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۲۸ هزار و ۳۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۱۱۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸ هزار و ۲۷۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۶۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۴۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، موردی جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۶۷ نفر است. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۵۸۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در زمان حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۴ هزار و ۳۷۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۷۳۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۷۶۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۳۶۸ دُز نوبت سوم و ۱۳۲ هزار و ۵۰۵ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار