در آستانه اربعین شهدای حمله تروریستی حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام، هفت مستند تلویزیونی و دو مستند رادیویی به یاد شهدای حرم در صدا و سیمای مرکز فارس تولید و ساخته شده است.
کد خبر: ۱۰۸۰۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳ 05 December 2022

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: معاون سیمای مرکز فارس گفت: پس از حمله تروریستی حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام، سیمای این مرکز برای معرفی و شناساندن بهتر و بیشتر شهدای این حمله ددمنشانه به مخاطبان، تولید هفت مستند را برای پخش از شبکه‌های سراسری و مراکز استان‌ها در دستور کار قرار داد.

علیرضا باغبانمنش گفت: تولید دو مستند در خصوص خانواده شهید سرایداران بنام "آرشام فرزند ایران" و " مرثیه‌ای برای فاطمه و آرتین "، به تهیه کنندگی و کارگردانی سید علی غمخواری از جمله این تولیدات است.

او گفت: مستند "بابا خان" در خصوص شهید بهادر آزادی شیری از عشایر غیور روستای بهمنی میانجنگل شهرستان فسا با ۹ فرزند و شرایط خاص زندگی به تهیه کنندگی و کارگردانی امید پارسا، مستند "پرواز عشق" در خصوص شهید حسنعلی پورعیسی از خادمان حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام به تهیه کنندگی علی امامزاده و کارگردانی حسین ایزدی از دیگر مستند‌های در حال تولید است.

معاون سیمای فارس گفت: مستند "به کدامین گناه" در خصوص شهید محمدولی کیاسی از آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس و اهل شهرستان مرودشت به تهیه کنندگی علی امامزاده و کارگردانی مهرداد ملایی، مستند "بیقرار" در خصوص شهید محمدرضا کشاورز از شهدای نوجوان دانش آموز حمله تروریستی حرم مطهر به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدعلی یزدان شناس و مستند "بالاسر" در خصوص شهید مجتبی ندیمی به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدعلی یزدان شناس، از تولیدات دیگر سیمای فارس به یاد شهدای حمله تروریستی حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه السلام است.

باغبانمنش تاکید کرد: این هفت مستند تا ۱۶ آذر مصادف با چهملین روز شهادت شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام آماده پخش از شبکه‌های ملی و استانی است.

معاون صدای مرکز فارس هم با بیان اینکه ۲ مستند رادیویی "رفیق شهیدم" در خصوص شهیدان کشاورز و سرایداران از شهدای دانش آموز حمله تروریستی حرم مطهر به تهیه کنندگی امین فخارپور تولید شده است گفت: نمایش "شاهد قرار" و دو برنامه ترکیبی هم ویژه تمامی شهدای حمله تروریستی حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه السلام در دست تولید است.

در حمله تروریستی تکفیری ۴ آبان امسال به حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه السلام ۱۳ نفر از زائران و مجاوران آستان مقدس احمدی و محمدی علیهم السلام به شهادت رسیدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار