غلامعباس زارعی فر در حاشیه نشست ستاد برداشت محصولات شتوی شهرستان ارسنجان با اشاره به سطح 3500 هکتاری گندم و 3 هزار هکتاری جو کشت آبی تصریح کرد: پیش بینی می شود 14 هزار تن گندم و 9 هزار تن جو تولید و برداشت شود.
کد خبر: ۱۰۴۶۹۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶ 25 May 2022

تابناک فارس به نقل از ایانا: غلامعباس زارعی فر در حاشیه نشست ستاد برداشت محصولات شتوی شهرستان ارسنجان با اشاره به سطح 3500 هکتاری گندم و 3 هزار هکتاری جو کشت آبی تصریح کرد: پیش بینی می شود 14 هزار تن گندم و 9 هزار تن جو تولید و برداشت شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه حدود 10 درصد از تلفات محصول مربوط به مرحله برداشت است، اظهار کرد: تنظیم کمباین ها به خصوص تیغه برش و انگشتی ها، تکمیل فرم های نظارت فنی کمباین توسط کارشناسان و مدیریت ریزش حین برداشت از اولویت های برنامه ریزی شده است.

او با اشاره به ممنوعیت خروج گندم از شهرستان ارسنجان بدون مجوز جهاد کشاورزی ابراز کرد: از کشاورزان درخواست می شود محصول خود را به مراکز خرید دولتی گندم تحویل دهند.

وی با تاکید بر اینکه نرخ برداشت محصولات شتوی بر اساس مصوبات ستاد برداشت کشور است، بیان کرد: برنامه ریزی تامین سوخت کمباین ها، جلوگیری از حریق در مزارع و ترویج فرهنگ زکات از جمله اقدامات دیگری است که برای برداشت شتوی طرح ریزی شده است.

برچسب ها: برداشت ، گندم ، جو ، ارسنجان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار