مدیر حج و زیارت استان فارس اعلام کرد که امسال پیش بینی می‌شود که بالغ بر ۳۰۰ هزار زائر در ایام اربعین از فارس به عتبات اعزام شوند.
کد خبر: ۱۰۴۶۳۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰ 23 May 2022

تابناک فارس به نقل از ایسنا: علیرضا زینلی، در جلسه ستاد اربعین استان فارس گفت: سال‌های گذشته بیش از ۲۲۵ هزار نفر به عتبات عالیات مشرف شدند.

زینلی با بیان اینکه فارس چهارمین استان برتر کشور در حوزه اعزام زوار به عتبات عالیات بوده است، گفت: امسال پیش‌بینی می‌کنیم که این میزان ۳۰۰ هزار نفر باشد.

مدیر حج و زیارت استان فارس خاطرنشان کرد: اگر موضوع ویزا مطرح باشد نیاز است تا دفتر کنسولگری در شهر شیراز و استان فارس ایجاد شود.

او گفت: مجموعه حج و زیارت با دارا بودن ۱۶۰ دفتر زیارتی در سطح استان عملیات پیش ثبت نام و تشرف به عتبات عالیات را انجام می‌دهند و در نقاطی که مردم دسترسی برای ثبت‌نام نداشته باشند دفاتر را در مناطق مستقر خواهیم کرد.

مدیر حج و زیارت فارس اضافه کرد: باتوجه به اینکه سازمان حج و زیارت مسئول پرواز نیست لذا سازمان هواپیمایی کشور باید در خصوص افزایش تعداد پروازها به عتبات عالیات ورود کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس نیز گفت: مسیری در شلمچه داریم و موکب حضرت احمد ابن موسی(ع) برای آن کار بسیار ویژه‌ای انجام داده است اما باتوجه به وضعیت تابستان و گرمای شدید باید تدابیر لازم برای ایجاد یک پایگاه مناسب‌تر برای زوار در نظر گرفته شود.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام خاطرنشان کرد: این موضوعی است که انتظار می‌رود مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران اقدامات اجرایی قرار بگیرد.

امام جمعه شیراز عنوان کرد: زائرسرای احمدبن‌موسی (ع) اگر در کشور عراق به صورت مناسب ایجاد شود دلگرمی و نشاط اجتماعی افزایش می‌یابد و این اقدام می‌تواند آمادگی برای ظهور امام زمان(عج) باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز بیان کرد: باتوجه به اینکه شهرداری شیراز در مرز معین شلمچه در دو حوزه اسکان و حمل و نقل مأموریت دارد، شهرداری ۵۰ دستگاه اتوبوس از پارکینگ به نقطه صفری مرزی انتقال می‌دهد که این دستگاه‌ها شامل ماشین‌های آتش نشانی، جرثقیل، تانکرهای آبرسانی، بالابر و خودروهای سواری است‌.

غلامرضا غلامی اضافه کرد: در خصوص اسکان و اعزام نیرو به مرز شلمچه نیز حضور ۷۰۰ نفر نیروی انسانی پیش‌بینی شده است.

خرید و احداث یک زمین برای ساخت زائرسرای احمد ابن موسی (ع) تا قبل از شروع ایام اربعین، برپایی موکب‌های فرهنگی، بهداشت و تامین دارو و استقرار نیروهای امنیتی ویژه در راستای تأمین امنیت زوار خارجی از دیگر موضوعاتی بود که مدیران دستگاه‌های اجرایی متولی ستاد اربعین به آن اشاره کردند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار