در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
کد خبر: ۱۰۴۵۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵ 19 May 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۳۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۳۶۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۸ هزار و ۲۸۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۶۰۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۷ هزار و ۱۴۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۷۵۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۲۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۰۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۰ هزار و ۲۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۹ هزار و ۴۸۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۶ هزار و ۷۳۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۱ هزار و ۷۷۰ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۹۷۷ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار