وی اظهار کرد: سهم استان فارس از ۴ میلیون واحد مسکونی که پیش بینی شده در یک دوره چهار ساله ساخته شود ۲۶۰ هزار واحد است که در ۴ سال توسط دستگاه‌های اجرایی مربوطه در استان فارس ساخته شود.
کد خبر: ۱۰۴۵۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳ 17 May 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: محمود رضایی کوچی در آیین عملیات اجرایی ساخت ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن که در ارتباط ویدیو کنفرانسی با رئیس جمهور برگزار شد، گفت: از این ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن که در شهر‌های جدید کشور آغاز شد حدود هفت هزار واحد مسکونی در استان فارس و شهر جدید صدرا شیراز ساخته می‌شود.
وی اظهار کرد: سهم استان فارس از ۴ میلیون واحد مسکونی که پیش بینی شده در یک دوره چهار ساله ساخته شود ۲۶۰ هزار واحد است که در ۴ سال توسط دستگاه‌های اجرایی مربوطه در استان فارس ساخته شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ادامه داد: تاکنون بیش از ۴۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان فارس ثبت‌نام کرده‌اند که پس از ثبت‌نام افراد در سامانه باید مشخصات و داده‌های اطلاعاتی آن‌ها بررسی شود و نهایتا اسامی افرادی که دارای شرایط هستند و قبلا از تسهیلات مسکن استفاده نکرده‌اند یا مسکن نداشته‌اند مشخص شود تا زمین برای آن‌ها تأمین و عملیات اجرایی ساخت آغاز شود.
رضایی عنوان کرد: در استان فارس تاکنون بیش از ۸۰ هزار نفر واجد شرایط بوده‌اند و به مرحله نهایی رسیده‌اند و باید مسکن برای آن‌ها ساخته شود.
بیشتر بخوانید:

متقاضی مسکن که پیامک دریافت کردند اطلاعات خود را تکمیل کنند

وی با بیان اینکه قسمت عمده این ساخت وساز‌ها در شهر صدرا شیراز آغاز شده است، گفت: در اکثر شهرستان‌های استان فارس هم به صورت همزمان عملیات اجرایی ساخت واحد‌های مسکونی آغاز شده است؛ تاکنون عملیات عمرانی برای بیش از ۱۸ هزار واحد آغاز شده که پیشرفت‌های متفاوتی داشته‌اند.
معاون استاندار فارس گفت: بیش از ۲۵۰۰ هکتار زمین اراضی دولتی و اراضی بخش خصوصی برای تأمین زمین مسکن ملی در استان مشخص شده، قطعا عملیات اجرایی بیش از ۵۰ هزار واحد دیگر هم در شهر‌های مختلف استان آغاز خواهد شد. بدین ترتیب تا یک یا دو ماه آینده می‌توان گفت عملیات عمرانی ۷۰ هزار واحد مسکونی در استان اجرا شده است.
وی ادامه داد: شهروندانی که شرایط استفاده از این تسهیلات را دارند می‌توانند ثبت نام و اطلاعات خود را بارگذاری کنند تا فرم‌های آن‌ها پالایش شود و دستگاه‌های مربوطه هم موظف هستند که متناسب با نیاز، زمین تأمین کنند.
سه هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهر صدرا شیراز توسظ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود که امروز با حضور مسوولان استانی ساخت آن‌ها آغاز شد.

برچسب ها: مسکن ملی ، سهم فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار