روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز دوشنبه، بیست و ششم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۴۵۱۰۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۸ 16 May 2022

تابناک فارس به نقل از برنا: در این اطلاعیه آمده است:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۳ هزار و ۸۱۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۲۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۷ هزار و ۱۱۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۵۶۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۶ هزار و ۷۰۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۶۴۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۳۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۸۶۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۳ هزار و ۹۷۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۶ هزار و ۱۳۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۹۰۴ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۶ هزار و ۹۳۶ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار