فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری انتظامی کشور از کشف ۲۹ کارتن لوازم الکترونیکی خانگی و ۹ دستگاه لپ تاپ قاچاق در انبار توشه راه آهن شیراز، خبر داد.
کد خبر: ۱۰۳۹۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۵ 13 April 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: سردار حشمت اله ملکی در خصوص جزئیات مربوط به کشف کالا‌های قاچاق اظهار کرد: همکارانم در پلیس راه آهن با عزم جدی، مقابله قاطع با انواع قاچاق و نا امن سازی بستر راه آهن برای افراد سودجو را که از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی قصد ترانزیت کالا‌های قاچاق را دارند در دستور کار قرار داده اند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در این راستا ماموران پلیس راه آهن فارس حین کنترل و بازرسی انبار توشه ایستگاه راه آهن شیراز به یک محموله حاوی ۹ دستگاه لپ تاپ خارجی و ۲۹ کارتن لوازم الکترونیکی خانگی مشکوک شدند.

او ادامه داد: پس از بررسی‌های لازم صاحبان بار شناسایی و با توجه به ارائه نکردن مدارک مثبته گمرکی محموله موصوف توقیف شد.

فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری انتظامی کشور با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله توقیف شده را ۳ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال برآورد کرده اند، گفت: در اجرای دستور مقام قضائی محموله مورد اشاره تحویل پلیس امنیت اقتصادی استان فارس شد.

سردار ملکی با اشاره به تعیین شعار سال با اولویت تولید توسط مقام معظم رهبری "مدظله العالی" خاطرنشان کرد: قاچاق کالا پدیده‌ای است که از جهات گوناگون، حیات سالم اقتصادی و فرهنگی هر جامعه‌ای را تهدید می‌کند، لذا پلیس با تمام توان و با قاطعیت در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ و کمک به اقتصاد کشور با برنامه ریزی‌های انجام شده مقابله با سوداگران و اخلال گران نظم و امنیت اقتصادی در حوزه صنعت ریلی را در دستور کار خود قرار داده است.

برچسب ها: کالا ، قاچاق ، شیراز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار