سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: زنگ خطر موج ششم در استان فارس، بیش از پیش به گوش می‌رسد.
کد خبر: ۱۰۲۴۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶ 26 January 2022

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: دکتر سید وحید حسینی در چهارصد و هفتادمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: با توجه به روند افزایش موارد ابتلا و بستری در استان و همچنین افزایش شهرستان‌های با وضعیت هشدار در استان‌های همجوار زنگ خطر پیک ششم در استان فارس، بیش از پیش به گوش می‌رسد.

طی ۴۸ ساعت گذشته، بیش از ۲ هزار نفر به مراکز ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا در استان مراجعه کرده اند که نشان از چرخش سویه جدید کروناویروس در جامعه است.

او با اشاره به آمادگی به مراکز بهداشت و درمان برای مواجهه با موج ششم کرونا، از سرعت انتشار بالای سویه جدید امیکرون، گفت: مردم تنها با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نظیر ماسک زدن و پرهیز از حضور در تجمعات و همچنین مشارکت در واکسیناسیون و تکمیل نوبت‌های واکسن خود به ویژه دُز سوم می‌توانند از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای پیشگیری از شیوع این بیماری در جامعه تلاش شود، گفت: مردم در صورت مشاهده علائم ابتلا به کرونا، از هرگونه خوددرمانی بپرهیزند و پس از مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و پزشک خانواده، نسبت به قرنطینه کردن فرد بیمار اقدام کنند، چرا که بی توجهی به اهمیت قرنطینه خانگی، باعث سرعت گسترش این ویروس می‌شود.

دکتر سید وحید حسینی، پایبندی جدی به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تزریق واکسن در این بحران را مهم‌ترین توصیه ضروری در شرایط کنونی دانست و گفت: بی توجهی در این زمینه می‌تواند امیکرون را به بحرانی غیر قابل کنترل در سطح جامعه تبدیل کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تاکنون ۹۳ و نیم درصد دُز یک، ۸۵ و ۶ دهم درصد دُز ۲ و ۳۰ درصد جمعیت گروه هدف در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز دُز سوم واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده اند.

برچسب ها: کرونا ، پیک ششم ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار