طبق بخشنامه، ١٠٠ درصد فرزندان شهدا و جانبازان بالای ٧٠ درصد باید در دستگاه‌های اجرایی استخدام شوند.
کد خبر: ۱۰۲۴۶۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰ 26 January 2022

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: امیر حسین قاضی زاده هاشمی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فارس گفت: ٣٣ هزار نفر در کشور شرایط استخدامی را دارند که برای ١٧ هزار نفر برای شرکت در آزمون مجوز صادر شد.
وی با بیان اینکه سهم فارس ٥٠٠ نفر بود، افزود: ٣٥٠ نفر در آزمون شرکت کردند که برای ١١٥ نفر اقدام شده است، اما دستگاه‌های اجرایی به کندی عمل می‌کنند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به متقاضیان مسکن در فارس اشاره کرد و گفت: ٥هزار خانوار از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران که متقاضی دریافت مسکن هستند نه زمین و نه وام گرفتند که تعداد قابل توجهی است.
وی ادامه داد:در فارس برای ساخت ١٠ هزار واحد مسکونی با استاندار سابق تفاهم نامه امضا شده بود که فقط برای ٣١٠ نفر محقق شده است.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه در کار فرهنگی عقب هستیم، افزود: در استان‌ها سالی یک فیلم سینمایی در رابطه با چهره شاخص ایثار و شهادت ساخته شود و در سال ٣٠ فیلم سینمایی می‌شود.

 

وی افزود: در خصوص نامگذاری معابر در شهر‌ها هیچ نامی جز نام شهید نمی‌توان گذاشت و شورا‌ها و شهرداری‌ها باید اقدام کنند.
قاضی زاده هاشمی با تاکید بر سرکشی از خانواده شهدا و جانبازان، گفت: خانواده‌ها نیازمند زیارت مسئولان و مسئولان هم باید از خانواده‌ها سرکشی کنند و مدیران هفتگی این کار انجام دهند و سالی یکبار تکرار شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار