موحد گفت: با فوت یک بیمار جدید مبتلا به کرونا در جهرم، شمار قربانیان ناشی از این بیماری در جهرم و خفر به ۳۰۰ نفر رسید.
کد خبر: ۱۰۱۳۸۲۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸ 05 December 2021

تابناک فارس به نقل از شبستان: «سیدمجید ارجمند»، امروز (یکشنبه ۱۴ آذر) به آخرین وضعیت بیمار کرونا در شهرستان جهرم و خفر اشاره کرد و گفت: امروز ۷۳ مورد ابتلای جدید به کرونا از سوی شهروندان جهرمی و خفری شناسایی شده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: این در حالی است که شمار مبتلایان به این بیماری از ابتدای شیوع تا کنون در این ۲ شهرستان به ۳۳ هزار و ۹۰۴ نفر افزایش یافته است.

 

وی با نگاهی به وضعیت بیمارستان پیمانیه شهرستان جهرم و روند پذیرش و درمان بیماران کرونایی اشاره کرد و ابراز داشت: تعداد کل بیماران بستری مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان پیمانیه جهرم اکنون به ۴۳ نفر رسیده است.

 

ارجمند ادامه داد: از این تعداد بیمار، ۳۶ نفر در بخش عمومی و هفت بیمار در بخش آی سی یو، بستری بوده و روند درمان خود را سپری می کنند.

 

وی همچنین به شمار بیماران بهبود یافته از کرونا که از قرنطینه و یا ایزوله خانگی خارج شده اند نیز اشاره کرد و اظهار داشت: از حدود ۳۴ هزار بیمار کرونایی در شهرستان های جهرم و خفر تعداد ۳۲ هزار و ۵۷۶ بیمار تا کنون بهبود یافته اند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به تعداد کل بیماران موجود در قرنطینه نیز اشاره کرد و ابراز داشت: این بیماران نیز که ۹۴۱ نفر هستند تحت نظر پزشکان در منزل مشغول به سپری کردن روند درمان خود هستند.

 

وی با اشاره به تعداد نمونه های گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا در شهرستان های جهرم و خفر نیز گفت: در حال حاضر تعداد ۱۰۴ هزار و ۴۳۵ نمونه از بیماران گرفته شده که بیش از نیمی از آن مثبت بوده است.

 

ارجمند در پایان عنوان کرد: با فوت یک خانم ۸۵ ساله جهرمی، شمار جان باختگان ناشی از کرونا در شهرستان های جهرم و خفر به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کرده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، جهرم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار