مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن تشریح آخرین آمارهای بیماری کووید ۱۹ در فارس تاکنون گفت: با انجام مراقبت‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون می‌توان در برابر سویه‌های جدید ویروس کرونا سالم ماند.
کد خبر: ۱۰۱۲۶۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۸ 29 November 2021

تابناک فارس به نقل از ایکنا: سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، ۸ آذرماه در استودیو سلامت فارس با اشاره به شیوع سویه جدید کروناویروس در آفریقا به نام اُمیکرون در روزهای اخیر، توجه به دو نکته را ضروری دانست و گفت: در خصوص این بیماری نباید افراط و تفریط کرد و ضمن عدم نگرانی بیش از حد در مورد این سویه جدید باید همراه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از شیوع این بیماری جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: انجام به موقع واکسیناسیون و تشویق افرادی که هنوز واکسن‌های خود را دریافت نکرده‌اند، می‌تواند ایمنی لازم را در جامعه ایجاد کند و ما را در برابر گونه‌های جدید این بیماری محافظت کند.

حسینی در ادامه به تشریح وضعیت شیوع کرونا در استان پرداخت و گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۷۵۱ هزار و ۸۳۷ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد یک میلیون و ۴۹۸ هزار و ۴۹۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۴۰ هزار و ۸۰۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۵۳ هزار و ۳۴۵ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۵۹ هزار و ۱۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع تاکنون، ۴۹۹ هزار و ۹۰۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از بهبودی ۴۸۸ هزار و ۳۰۴ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۱۵۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند، افزود: هم‌اکنون یک هزار و ۱۰۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که از این تعداد ۱۴۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

حسینی همچنین از جان‌باختن یازده هم‌استانی دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و افزود: مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هفت هزار و ۲۴۹ نفر افزایش یافت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه تاکنون پنج میلیون و ۸۶۶ هزار و ۲۵۴ دُز واکسن کرونا در فارس تزریق شده است، گفت: از این تعداد سه میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۶۵ دُز نوبت اول و دو میلیون و ۷۱۷ هزار و ۲۸۹ دُز نوبت دوم واکسن کرونا بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار