نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از کشف انواع محصولات آرایشی بهداشتی غیرمجاز به ارزش هفت میلیارد و ۷۷۵میلیون ریال در شیراز خبر داد.
کد خبر: ۱۰۱۲۶۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷ 29 November 2021

تابناک فارس به نقل از مهر: دکتر اورنگ ایلامی با اشاره به تشدید بازدیدهای کارشناسان و بازرسان معاونت درمان دانشگاه از کلینیک‌های پوست، مو و زیبایی، گفت: پس از شناسایی و بازدید از یک کلینیک ارائه دهنده خدمات غیرمجاز زیبایی در شیراز، مقادیر زیادی محصولات آرایشی بهداشتی مانند انواع ژل، بوتاکس و آنزیم بدون تاریخ مصرف و بدون برچسب اصالت کشف و ضبط شد.

او با اشاره به مضرات جبران ناپذیر استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی غیرمجاز، توصیه کرد: همشهریان برای دریافت خدمات زیبایی ضمن مراجعه به مراکز دارای مجوز قانونی لازم، از لوازم آرایشی بهداشتی معتبر استفاده کرده و به برچسب اصالت که مشخصات بهداشتی و مجاز بودن آنکه روی کالا درج شده است، توجه کنند.

دکتر ایلامی با تاکید بر ساماندهی و برخورد جدی با مراکز غیرمجاز مداخله گر در امور درمانی در سطح استان، خاطرنشان کرد: نظارت و ساماندهی این مراکز به صورت جدی در دستور کار مجموعه معاونت درمان دانشگاه قرار دارد.

به گفته نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مراجعه به مراکز غیرمجاز خدمات پوست، مو و زیبایی علاوه بر اینکه موجب به خطر انداختن سلامتی افراد شده، بلکه به اعتبار همکاران فعال در حوزه سلامت نیز آسیب می‌زند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار