رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس گفت: از ابتدای امسال یک‌هزار و ۸۹۶ سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر استان فارس تحویل داده شده است.
کد خبر: ۱۰۰۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹ 16 October 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: احمدرضا خسروی رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس گفت: از ابتدای امسال ۱۸۹۶ سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر استان فارس تحویل شده و ۵۵۴ دستگاه دیگر از این سامانه‌ها نیز تا پایان ۱۴۰۰ تحویل خانوار‌های عشایر غیور فارس خواهد شد.

او افزود: در حال حاضر تمامی روستا‌های بالای ۱۰ خانوار استان از نعمت برق برخوردار هستند و تلاش می‌شود تا پایان امسال خانوار‌های عشایر بیشتری از نعمت روشنایی برخوردارشوند.

این مقام مسئول ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای این تعداد سامانه تحویل شده، بیش از ۱۸۹ میلیارد ریال به طور تقریبی ۹۰ درصد هزینه هر سامانه توسط دولت و ۱۰ درصد توسط متقاضی عشایری تامین شده و تمامی مراحل نیازسنجی، طراحی، الگوی ساخت و تعیین مشخصات فنی این سامانه تحت نظارت و راهبری دفتر برق روستایی شرکت توانیر و توسط کارشناسان و متخصصان این شرکت انجام شده است.

گفتنی است، در این طرح هر خانوار عشایر با در اختیار داشتن یک پنل خورشیدی کوچک سبک و قابل حمل می‌تواند به راحتی برق مورد نیاز خود را برای روشن کردن چهار لامپ کم مصرف و شارژ انواع تلفن همراه، چراغ قوه و رادیو، تامین کند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار