tabnakostan

شیراز چهارمین شهر گران مسکن کشور
بررسی گزارش مرکز آمار ایران از قیمت مسکن در شهرهای منتخب کشور نشان می دهد که  ۵ شهر تهران، اصفهان، تبریز، شیراز و مشهد گران ترین شهرهای کشور در حوزه مسکن در بهار ۱۴۰۰ بوده اند.
محصولات کشاورزی در فارس عرضه مستقیم می شوند؟
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس از امکان عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در غرفه‌های موجود در سطح استان خبر داد.
به جای بگیر و ببند پول کشاورز را به اندازه و به موقع بدهید | نان فارس کیلویی نمی شود
مدیر جهاد کشاورزی فارس گفت: برخی دلالان به دنبال سودجویی و احتکار هستند و به دلالان اخطار می دهیم هر چه خریدی انجام بدهید با همکاری دستگاه های امنیتی خریدهای شما را پس خواهیم گرفت.
خشکسالی در ایران وجود ندارد و حتی می توانیم آب صادر کنیم
اینکه کشور ایران چندین سال است که درگیر خشکسالی است و با بحران آب دست و پنجه نرم می کند شایعه ای بیش نیست و حالا بواسطه مدیریت همیشه خردمندانه مدیران هوشمند کشور با کمال افتخار موفق به صادرات هندوانه(بخوانید صادرات آب) به کشورهای همسایه شده ایم.
خودروهای داخلی با افزایش مدت گارانتی با خارجی ها رقابت پذیر شدند!!!
هنوز چند روزی از سخنان نماینده مرودشت در مجلس در مورد وضعیت مافیایی خودروسازی در کشور نگذشته که حالا نماینده فسا معتقد است اقدامات صورت گرفته‌ي خودروسازان در خصوص افزایش مدت زمان گارانتی به سه سال در جهت افزایش اعتماد و رضایت مردم و همچنین رقابت پذیر کردن آنها با خودروهای خارجی در صورت واردات بسیار موثر بوده است!!!
زمان افتتاح آزاد راه شیراز-اصفهان معلوم نیست | آب خلیج فارس به فارس می آید
استاندار فارس در پنجمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن پرداخت به مسائل مهم استان گزارشی از عملکرد خود در حوزه های مختلف ارائه کرد.
آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در فارس
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، بر اساس جدیدترین به روز رسانی‌ها، تعداد شهر‌های با وضعیت قرمز در فارس به ۲ شهر رسید.
کوروش بزرگ سردار صالح تاریخ
در چنین روزی، كورش بزرگ پس از گشودن دروازه‌ی شهر بابل، اندر آن شهر بزرگ و با شكوه و بسیار كهن شد. مردم بابل گمان می كردند كه اكنون با چپاول و كشتار و دست درازی به جان و دارایی و زنانشان روبرو خواهند شد و سپس فرمانروایی زورگو و ستمگر بر آنان شهریاری خواهد كرد ولی كورش بزرگ و سربازانش نه تنها چنین نكردند بلكه کورش فرمان آزادی و برابری داد.
احزاب در ایران نگاه سهم‌خواهانه دارند
نماینده مرودشت اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما در خصوص احزاب تعریفی که در عالم سیاست وجود دارد، صدق نمی کند. احزاب معمولا در دوران انتخابات تازه یادشان می افتد که باید فعال شوند این نوع عملکرد احزاب این امر را در افکار عمومی جلوه می دهد که احزاب بیشتر نگاه سهم خواهی دارند.
کره‌جنوبی استقلال سیاسی ندارد
نماینده شیراز با اشاره به ادعاهای اخیر جنوبی مبنی بر تلاش برای آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در این کشور گفت: این اقدام کره جنوبی دور از شان این کشور و رویه های دیپلماتیک است. یکی از اشکالات بزرگ کره جنوبی عدم استقلال سیاسی این کشور بوده و متاسفانه زمان زیادی است که سیاست خارجی وابسته به آمریکا دارند. این موضوع بدترین اقدامی است یک دولت می تواند در مسیر منافع ملتش دنبال کند؛ وابستگی به اذن دیگران برای کشور هایی مانند کره پذیرفتنی نیست و به دور از شان مردم این کشور است.
برای مقابله با بحران آمادگی نداریم
نماینده جهرم گفت: اصل مشکل ما این است که علی رغم اینکه کشورمان آبستن حوادث غیرمترقبه است، آمادگی که باید برای مدیریت بحران وجود داشته باشد آن طور که باید و شاید نیست و باید تقویت شود؛ به همین دلیل بود که ما در مجلس قبل در خصوص مدیریت بحران کشور را قانون نویسی کردیم اما جلسات آن تشکیل نمی شود.
نگاه دگم و بسته در حوزه گردشگری جواب نمی‌دهد/ تهرانی‌ها برای گردشگری فارس تصمیم‌ می‌گیرند!
نماینده شیراز با بیان اینکه نگاه دگم و بسته در حوزه گردشگری جواب نمی‌دهد، اشاره‌ای به بافت تاریخی شیراز کرد و گفت: اماکن میراثی ما در بافت تاریخی به عنوان یک سرمایه باید حفظ شود و در این شکی نیست، اما این را هم باید قبول کرد همه بافت و ابنیه موجود در آن را نمی‌توان میراثی دانست چراکه حتی مردم ساکن در این بافت‌ها خودشان نسبت به مشکلات و آسیب‌های موجود، معترض هستند و خواستار تعیین تکلیف کارشناسی این امر بوده اند.
تبعیض در کشور بی‌داد می‌کند/ وضعیت منابع آبی فارس دست کمی از خوزستان ندارد
او اضافه کرد: وضعیت منابع آبی استان فارس اگر از استان خوزستان بدتر نباشد، بهتر نیست. مردم این منطقه چه گناهی کردند که هنوز آب آشامیدنی مناسب ندارند؟ این وضعیت زیبنده نظام نیست و از وزیر بهداشت انتظار است که این موضوع به اطلاع رئیس‌جمهور و وزرای مربوطه رسانده شود.
مردم باید بدانند در اتاق‌های پنهان و تاریک چه تصمیماتی گرفته ‌می‌شود
نماینده شیراز گفت: موضوع شفافیت را نباید فقط در یک بخش و در حوزه تنقینی ببینیم باید در حوزه اجرایی شفافیت را واضح، برجسته و شفاف ببینیم. باید اتاق های پنهان و تاریک خانه ها به جز مسائل امنیتی، نظامی و طبقاتی در منظر مردم قرار بگیرد و آنها بر مسائلی که در بخش های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مورد تصمیم گیری قرار می گیرد اشراف داشته باشد.
پرداخت یارانه میلیاردی برای کشاورزان فارسی
نماینده جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید و عرضه در بخش کشاورزی و در جهت حمایت از این بخش، با پیگیری‌های صورت گرفته، مبلغ هزار میلیارد ریال جهت پرداخت یارانه تسهیلات برای کشاورزی فارس در نظر گرفته شد.
آنچه در سفر رئیسی گذشت
رئیس جمهور ضمن اعلام اینکه محور دولت سیزدهم اجرای عدالت خواهد بود خاطر نشان کرد: حرکت دولت در جهت اجرای قانون، شناخت و جبران کاستی هاست و با وجود جوانان تحصیل کرده استان فارس و اینکه فارس قطب کشاورزی، صنایع، معادن، گردشگری، بازرگانی و تجارت و... است، نباید مشکل بیکاری وجود داشته باشد.
نفس کشاورزی فارس تنگ است
نماینده لارستان، گراش، خنج و اوز در مجلس گفت: در بخش کشاورزی انتظار تخفیف تسهیلات و تنفس داریم.
فارس باید به دریا متصل شود
نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از موضوعات مهم و مطالبات مردمی که از مصوبات نیز است، اتصال فارس به دریا است که میبایست در این دولت اتفاق بیفتد و این آرزوی دیرینه مردم است و همه پیوست‌های امنیتی نیز انجام شده، ولی اتفاق نیفتاده است.
بازار رها شده و کسی نظارت نمی‌کند/  بازاریان هر طور دلشان می‌خواهند با مردم برخورد می‌کنند
نماینده مردم مرودشت، در مجلس شورای اسلامی گفت: بازار رها شده است و کسی نظارت نمی‌کند، بازاریان آن طور که دلشان می‌خواهند با مردم برخورد می‌کنند، بازرسی‌ها باید تقویت یابد.
بنیاد شهید باری از دوش جانبازان برنمی‌دارد/ وزارت آموزش و پرورش همچنان بی‌وزیر است
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس ادامه داد: واگذاری اماکن آموزشی و ورزشی بنیاد شهید به موسسه ایثار از دیگر اقداماتی است که نه تنها نتوانسته مشکلی از جانبازان حل کند بلکه یک انحصاری نیز در این حوزه ایجاد کرده است.